Obecné informace o Praze

Praha je město vysokých standardů, nabízí jak historické, tak i moderní konferenční sály, hotely, restaurace a další zajímavá místa. Praha – hlavní město České republiky leží na obou březích řeky Vltavy, je krásným městem plným historie. Díky její poloze ve středu Evropy byla Praha vždy důležitou křižovatkou obchodu a umění. Praha, často také nazývána „zlatá“ či „stověžatá“, patří v Evropě k architektonicky unikátním městům a je velmi atraktivní pro turisty z celého světa. Návštěvníci si mohou vychutnat živé muzeum Evropské architektury, od Románských časů až po současnost. Praha má přibližně 1 200 000 obyvatel a rozkládá se na rozloze okolo 500 kilometrů čtverečných. Dominantou města je Pražský hrad, který je také domovem gotické katedrály sv. Víta. Hrad byl sídlem českých králů od roku 1087 až do roku 1918, kdy se stal sídlem prezidentů Československé republiky a od roku 1993 je sídlem prezidenta České republiky. Praha má jednu z nejstarších univerzit v Evropě, Karlovu univerzitu, která byla založena roku 1348. Praha má vyhraněnou oblast o rozloze více než 8 kilometrů čtverečných, která je součástí světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, dále má více než 100 divadel, koncertních síní, galerií atd. Nespočet osobností, které jsou celosvětově, známé žili v Praze (například Císař Karel IV a Rudolf II, J.A. Komenský, W.A. Mozart, Franz Kafka, A. Einstein atd…) S rozšířeně otevřenou tržní ekonomikou, stabilní demokratickým parlamentem, stabilní měnou a dobře známými dovednostmi pracovníků, tato země produkuje obrovskou příležitost pořádat konferenci k setkání s vědci a podnikateli z celého světa.

Kompletní informace nalezete na oficiálních stránkách Prahy.

Prague - Staromestske namesti

Měna a směnné kurzy

Oficiální měnou v České republice je Česká koruna. Výměna zahraniční měny je možná na Letišti Václava Havla, Hlavním nádraží a ve většině hotelů, bankách a směnárnách v celém městě. Mezinárodní kreditní karty jsou přijímány jako způsob platby v hotelech, restauracích a obchodech. Platba v hotovosti pomocí Eura je také možná ve většině restaurací a obchodech.

Oficiální kurzy měn můžete najít na stránkách České národní banky.

Elektřina

Česká republika používá elektrické tříbodově uzemněné zásuvky evropského standardu s napětím 230 volt a 50 Hz.

Pojištění

Organizátoři neberou na sebe odpovědnost za individuální zdravotní, cestovní, nebo osobní pojištění. Všem účastníkům je doporučeno, aby měli vyřízeno své vlastní osobní pojištění, před cestou na kongres.

Prague - Mala strana

Časová zóna

Česká republika se řídí Středoevropským časem - plus 1 hodina. Od dubna do října se řídí letním časem, což znamená, že se posouvá o hodinu dopředu, plus 2 hodiny.

Počasí

Podzimní počasí v Praze je různé, rozsah teploty je od 10°C do 20 °C. Aktuální počasí můžete najít na oficiálních kanálech o počasí.